Přilby na kolo v zahraničí

Jak je to s povinností nosit přilbu na kole v okolních zemích? 

Pojďme si projít země střední Evropy. Jak je to s povinností nosit přilbu na kole?

Česká republika

Povinnou přilbu při jízdě na kole zde mají děti do 18 let. Pro dospělé je přilba pouze doporučená. Obvykle se nosí a právě na tomto příkladu je vidět, jak společenský trend předbíhá zákon. Obecně se dá říci, že lidé, kteří chtějí jet na kole rychle, nebo na delší vzdálenost, přilbu mají a na přesun na kratší vzdálenost si ji neberou.
Mimochodem děti pod 10 let smí jet na kolech jen v doprovodu osoby starší 15 let.

Slovensko 

Cyklistická helma je povinná mimo obec pro všechny. Pro děti do 15 let i v obci. Pokud tedy vyjedete na cyklostezku třeba kolem Dunaje, musíte mít přilbu všichni. 

Maďarsko

Oblíbeným cílem jsou dunajské cyklostezky, které vynikají krásnou rovinou a množstvím zastávek za dobrým jídlem i nápoji. Přilba není povinná, naopak musíte mít za zhoršené viditelnosti  reflexní vestu. Na silnici se nesmí pohybovat sami osoby mladší 14 let.

Rakousko

Přilba je povinná pro děti do 12 let. Povinný je i zvonek na kole a pokud vezete na sedačce nad zadním kole dítě, musíte mít zadní blatník. Povinné je i osvětlení kola. 

Německo

Přilba není povinná, opět pouze doporučovaná. Nesmíte telefonovat za jízdy na kole bez hands-free. 

Polsko

Ani v Polsku není helma povinná. Zvláštností ale je způsob jízdy na veřejných komunikacích, kdy maximální počet cyklistů v jedné skupině nesmí být větší než 15 lidí a vzdálenost mezi každým kolem nesmí přesáhnout pět metrů. 

A helma není povinná ani v Itálii, nebo Francii, kam také míří řada tuzemských turistů. 

Základ pro všechny cyklisty - WORKER Fusion

Dobrou volbou kvalitní přilby za slušnou cenu je Fusion, přilba určená pro jízdu na kole, ale i na skateboardu, nebo inline bruslích. Samozřejmostí jsou certifikáty bezpečnosti CE-1078 německé zkušebny TÜV-GS. Přilba WORKER Fusion je vyráběna technologií IN-MOLD - přímého vstřikování polyesteru do skeletu. Je tak dosaženo výborné pevnosti a zároveň nízké hmotnosti přilby. Přilba má 20 větracích otvorů pro komfortní nošení i v parném létě. Ochranný kšilt proti slunci i vnitřní polstrování se dá vyjmout, polstrování pak můžete vyprat. Dodává se ve třech velikostech.