Jak pečovat o přilbu na kolo

Každý člen rodiny má mít svou přilbu na kolo, která mu bude přesně a pohodlně sedět. Pokud se nepoškodí, příp. z ní dítě nevyroste, může při dobré údržbě vydržet 3 až 8 let. Pak už se doporučuje koupit novou.

4 hlavní zásady péče o přilbu:

1. Na vyčištění helmy většinou stačí mýdlo a teplá voda. Postupujte dle návodu, který vyžadujte v českém jazyce.

2. Nepoužívejte chemické prostředky, které by ji mohly poškodit.

3. Je také důležité chránit přilbu před nárazy (rozpustilé děti ji někdy zaměňují za kopací míč).

4. Nemáte-li přilbu zrovna na hlavě, nevystavujte ji slunečním paprskům ani s ní nepohazujte.

Učte své děti: Na kolo jedině s přilbou!

Přilba je pro děti povinná, a tak se jí musí podvolit od nejútlejšího věku. Ideální je, když si dítě samo vybere přilbu, která se mu líbí. Trh nabízí řadu modelů pro holky i kluky (Barbie, Penguin, Spiderman…), často i v sadě s chrániči kolen a loktů. A vy jako rodiče zajisté svým dětem půjdete příkladem a budete přilbu nosit také, na silnici i v terénu.

Přilby nakoupíte už za pár stokorun. Podstatné je, aby byly co nejlehčí (cca 200 – 400 g) a nezatěžovaly krk. Jejich klíčovou vlastností je také dobré odvětrání – platí, že čím více otvorů, tím vyšší komfort pro hlavu. Větrací otvory moderních přileb účinkují i při dlouhých vyjížďkách v parném létě. Také systém zapínání přilby má být jednoduchý, řemínky nesmí škrtit.

Když si při nákupu pohlídáte tyto parametry a přilbu vyberete dobře, o to snazší bude její údržba. V e-shopu můžete počítat také s bezplatnou výměnou velikosti nebo vrácením peněz.